KRABICE DIVOKÝCH PIV OD WILD CREATURES

Rose of Portugal je dalším spontánně kvašeným pivem od jihomoravského pivovaru Wild Creatures, které je úzce propojeno s vinařským světem – na jeho dokvašení v dřevěných sudech totiž byly přidány hrozny oblíbené odrůdy Modrý Portugal. Výsledek tak svou chutí připomíná rosé právě z Modrého Portugalu.

Višňový wild ale je vždycky vzrušující záležitost a do Femme Fanale se člověk zamiluje hned. Na každý litr bylo použito 200 gramů čerstvých moravských višní odrůdy Fanal, které zaručují vysokou kyselost, ale zároveň i osvěžující pitelnost. Tak na osudovou lásku a kyselé konce.

Wild Ale s malinami barikovaný v dubových sudech. Toto spontánně kvašené pivo nabízí celou paletu ovocných kyselých chutí, které jsou v harmonii s divokým charakterem piva.

Pivovar mezi vinohrady

Navzdory tomu, že hlavní roli u nás hraje pivo, jsme velcí milovníci vína. Právě u vína jsme se naučili přistupovat k výrobě piva tak trochu odlišně. Oba máme s výrobou vína své vlastní zkušenosti. Zatímco jeden se ve volném čase zaučoval v drobném rodinném vinařství, druhý sbíral zkušenosti v nejmoderněji vybaveném velkém vinařství a v komisích národních soutěží vín. Na jedné straně dnes už poněkud zastaralé způsoby spontánního kvašení hroznové šťávy bez jakýchkoliv exaktních metod, na druhé straně počítačem řízené kvašení a laboratorně zpracovávané data.

Všechny tyto informace jsme dali dohromady ještě před zahájením prvních divoce kvašených pivních pokusů. Ano, bylo to velkou výhodou, ale i tak trval vývoj 5 dlouhých let (a v určité podobě stále pokračuje). Pivo, stejně jako víno se v dnešní době ve velké míře vyrábí průmyslově, což je podle nás velká škoda. Spontánní kvašení není novinkou, je to velmi stará metoda, která byla postupně vytlačena čistými kvasnými kulturami.

Pivo, které vyrábíme je autentické v pravém slova smyslu. Dáváme prostor divoce žijící mikroflóře v daném prostředí v určitý čas. Vinaři specifika určitých míst označují slovem „terroir“. Výrobu založenou na místním prostředí sice lze popsat, ale jen těžko ji můžeme zopakovat někde jinde. Jiné prostředí, jiné výsledky.

Výrobě vína jsme věrni i nadále, i když už je to jen taková kratochvíle. Zajímavé informace se totiž člověk učí v obou oblastech stále. Vinařské metody pro nás zůstávají stejně inspirativní jako belgický Lambic.

Cena: 1 000,00 Kč Původní cena:
Produkt není aktuálně možné objednat.

Za naše výrobky dáme ruku do ohně

Prodáváme jen to, co máme sami rádi

Související produkty